Zestawy kosmetyków na prezent – jaki wybrać dla kobiety?

zestawy kosmetyków na prezent (co warto wiedzieć) urodzinowy lub świąteczny cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dobrze byłoby dowiedzieć się, czym warto obdarować przedstawicielkę płci pięknej, aby sprawić jej przyjemność. Wydaje się, że dobrym pomysłem może okazać się zestaw preparatów do pielęgnacji skóry twarzy. 

Dobry jakościowo krem na pewno się przyda 

Każdej przedstawicielce płci pięknej przyda się dobry jakościowo krem do twarzy. Powinien być on jednak starannie dobrany. Dla kobiety z cerą suchą dobry będzie kosmetyk intensywnie odżywczy i regenerujący, bogate w oleje i woski roślinne. Przedstawicielki płci pięknej posiadające skórę tłustą powinny być zadowolone z kremu o lekkiej konsystencji, z dodatkiem kwasów. Mowa tu między innymi o kwasie azelainowym czy salicylowym. Skórze wrażliwej pomoże zaś krem z kwasem mlekowym oraz z ekstraktem z aloesu. Jeśli kosmetyk ma być przeznaczony dla cery delikatnej, powinien być bezzapachowy.

A może żel oczyszczający do twarzy i tonik?

W zestawie kosmetyków do twarzy na prezent powinny znaleźć się także żel oczyszczający oraz tonik. Wydaje się, że żel powinien bazować na delikatnych substancjach myjących. Wówczas nie będzie podrażniał naskórka i doprowadzał do dysregulacji pracy gruczołów łojowych. Wśród składników aktywnych, których warto szukać w żelu myjącym, wymienić należy chociażby ekstrakt z wąkroty azjatyckiej czy wyciąg z pokrzywy zwyczajnej. Dobrym pomysłem może okazać się także zakupienie toniku, który pomoże przywrócić neutralne pH skóry. W roli toniku doskonale sprawdzą się także hydrolaty. Wśród najciekawszych hydrolatów wymienić należy chociażby ten z róży damasceńskiej, czy ten z rumianku lekarskiego. Warto postarać się o to, aby zestaw kosmetyków na prezent był jak najstaranniej zapakowany. Wówczas sprawi on obdarowywanej kobiecie podwójną przyjemność. Jeżeli nie jesteśmy pewni tego, jakie kosmetyki wybrać, zawsze możemy zdecydować się na zakup vouchera do wybranego sklepu. Dobrym pomysłem będą na pewno zakupy w sklepie z ekologicznymi i naturalnymi preparatami.