Drążek do podciągania – dlaczego warto?

Życie to ruch, a ruch to życie. Myśl ta znana jest nam wszystkim od najmłodszych lat, niestety nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że umysł musi być zajęty aktywnością ciała nie tylko przy okazji wykonywania codziennych obowiązków, a powinien być pochłonięty również sportem. Wszak sport to zdrowie.

Drążek do podciągania – dla kogo?

Drążek do podciągania jest absolutnie dla każdego niezależnie od płci czy wieku, choć istnieje opinia, że trening na nim jest przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn. Nie jest to prawdą, ponieważ o ile przy różnych rodzajach podciągnięć zaangażowane są głównie mięśnie ramion i pleców, które gdy się uporządkuje, można uzyskać ładniejszy wygląd ciała – szerokie ramiona i napompowane bicepsy odciążające mięśnie tułowia, o tyle ćwiczenia na drążku można dostosować do płci i wieku. Nie zapominajmy o tym, że mięśnie pleców są głównie odpowiedzialne za prawidłową postawę i prawidłową pozycję kręgosłupa. Konieczne jest monitorowanie rozwoju tych mięśni od dzieciństwa, zarówno u dziewcząt, jak i chłopców, by uniknąć w przyszłości pojawienia się kifozy, lordozy, przepukliny kręgosłupa czy też jakiejkolwiek choroby bądź dolegliwości związanej z plecami czy szyją, które mogą w przyszłości zaprowadzić do niepełnosprawności.

Dla kilkuletnich dzieci, które z reguły nie chcą się podciągać i machać rękami, są specjalne zestawy ćwiczeń, a korzyści płynące z treningu na poziomym pasku są nieocenione. I choć nie wszyscy rodzice mogą sobie pozwolić na regularne zabieranie swoich pociech na trening i angażowanie się w ich wychowanie fizyczne przez szalone życie metropolii, ciągły stres i brak czasu to zrobi, to każdy rodzic może zapewnić zdrowsze życie swojego dziecka bez wychodzenia z domu, ponieważ Drążek do podciągania uniwersalny np. do ściany można zamontować wszędzie, a zajmuje on bardzo niewiele miejsca. 

 

Korzyści płynące z podciągania się na drążku

Dzięki regularnemu podciąganiu się na drążku, możesz wypełnić lukę w braku aktywności fizycznej, pozbyć się nadwagi i bólu pleców, dając im ulgę i jednocześnie sobie wyprostowaną, harmonijną postawę. 

Ludzie, którzy na co dzień uprawiają sport, drążek do podciągania się będzie znakomitym uzupełnieniem w domowych warunkach, które pozwoli na osiągniecie jeszcze szybszych rezultatów na siłowni. 
Natomiast ludzie, którzy na co dzień nie uprawiają sportu, wybierając drążek, wybiorą znacznie zdrowszy tryb życia i otworzą sobie furtkę dla sportu, który jest tak niezbędnym w naszym życiu. W zdrowym ciele przecież zdrowy duch, a jak mawia łacińska sentencja: “powtarzanie jest matką sukcesu”. 

Wybierz drążek i powtarzaj regularnie ćwiczenia na nim, a uzyskasz zdrowsze ciało i ładniejszą sylwetkę, a wszystko to w połączeniu sprawi lepsze samopoczucie niezależnie od tego czy jesteś początkującym, zaawansowanym sportowcem czy też nawet w ogóle sportu nie uprawiasz. Wybierz drążek niezależnie od tego ile masz lat i dostosuj ćwiczenia na nim do swojego wieku, możliwości i efektów, jakie chcesz osiągnąć.